NW_20011218_cz_VASCO Zvyšuje Svuj Náskok ve Financním Sektoru_ Ceská Sporitelna, Prední Ceská Banka, Použije Digipass 700 od Spolecnosti VASCO

December 18, 2001

OAKBROOK TERRACE, Illinois a BRUSEL, Belgie – 18. prosince 2001 – VASCO (Nasdaq NM a Nasdaq Europe: VDSI; www.vasco.com), globální poskytovatel celopodnikových bezpečnostních produktů podporujících e-business a e-commerce, dnes oznámil, že největší banka v České republice, Česká spořitelna (ČS), nabídne svým zákazníkům produkty Digipass jako bezpečnostní nástroj pro elektronické bankovnictví. VASCO uzavřel dohodu se svými českými partnery DNS a A&&L softem. K 10 000 zařízení Digipass, které zákazníci banky již využívají, si Česká spořitelna objednala celkem 50 000 zařízení Digipass 700. Produktová řada VASCO Digipass zaručuje bezpečné transakce pomocí telefonu či internetu tím, že generuje jedinečná dynamická hesla a digitální podpisy, které chrání informace, jež uživatel zasílá, a přístup k osobním souborům uživatele.

„Jsme nadšeni, že máme Českou spořitelnu jako zákazníka,“ řekl Jan Valcke, výkonný viceprezident VASCO pro prodej a marketing. „Česká republika je pro VASCO důležitým trhem s růstovým potenciálem. Skutečnost, že přední česká banka Česká spořitelna si nás zvolila pro ochranu elektronického bankovnictví svých zákazníků, symbolizuje další posílení naší vedoucí pozice ve finančním sektoru. Chceme podtrhnout důležitou roli, kterou se na tomto úspěchu podílejí naši místní partneři A&&L soft a DNS. Síť partnerů je pro VASCO neocenitelnou výhodou. Jejich znalost místního trhu společně s našimi špičkovými produkty se opět ukazuje jako velmi silný nástroj pro získávání nových trhů a rozvíjení naší vedoucí pozice.“

„VASCO byl pro Českou spořitelnu správnou volbou,“ řekl Aleš Mamica, vedoucí sekce vzdálených služeb v České spořitelně. „Digipass je důležitou součástí našeho nového systému elektronického bankovnictví, který nabízí našim zákazníkům bezpečnost,“ dodal.

O produktu Digipass 700

DIGIPASS® 700 umožňuje bezpečný síťový přístup a použití komplexních digitálních podpisů bez dalšího zatěžování uživatele. DIGIPASS® 700 umožňuje specialistům na přístup po síti povznést celkovou bezpečnost vzdáleného přístupu na vyšší úroveň a přitom vytvořit flexibilní, hospodárnou a zároveň uživatelsky přívětivou bezpečnostní infrastrukturu. Mohou definovat několik aplikací, každou s přesně odpovídajícími nastaveními, a to pouhou změnou parametrů (např. délka PIN, počet pokusů, délka vyzvání, spojená pole).


#

O společnosti VASCO
VASCO zajišťuje podnikům řešení infrastruktury od mainframu po internet, která umožňují bezpečný e-business a e-commerce, chrání citlivé informace a identitu uživatelů. Rodina produktů Digipass® a VACMAN® této společnosti nabízí zabezpečení pomocí silné autentifikace a digitálních podpisů, jediného celopodnikového přihlašování a bezpečnosti lokálních sítí a přitom výrazně snižuje časovou náročnost a pracovní úsilí potřebné pro zavedení a správu bezpečnosti. Mezi zákazníky VASCO patří stovky finančních institucí, prvotřídní podniky a vládní úřady ve více než 50 zemích. Více informací lze nalézt na www.vasco.com.

O společnosti Česká spořitelna
Česká spořitelna – podle počtu klientů největší banka v České republice – je od roku 2000 členem silné středoevropské finanční skupiny Erste Bank. Česká spořitelna se soustředí především na koncové klienty, na malé a střední podniky a na municipality. Česká spořitelna, a. s., vydala přes dva miliony debetních karet, spravuje síť 684 poboček a více než 940 bankomatů. Česká spořitelna, a. s., získala cenu „Nejdůvěryhodnější značka v České republice“. Banka získala tento certifikát na základě mezinárodního šetření Důvěryhodné značky v Evropě provedeného časopisem Reader‘s Digest na podzim 2000 v 18 evropských zemích.

O společnosti DNS
DNS s. r. o. je největším value-added distributorem na českém trhu s odhadovaným obratem v roce 2001 ve výši 1 miliardy Kč. Strategií DNS je poskytovat partnerům portfolio hardware, síťových služeb, komunikačních a softwarových technologií a souvisejících služeb. Tyto služby zahrnují nejen vysoce kvalitní produktové řady, ale také zákaznickou podporu nejvyšší úrovně. Komplexní podpora v oblasti řešení IT projektů zahrnuje technické i finanční, marketingové a logistické služby. DNS distribuuje produkty následujících společností: IBM, Hewlett-Packard, Compaq, CISCO, Enterasys, Český Telecom, Nokia, Netscout, PRO IN, Check Point, Computer Associates, Network Associates, Citrix, IBM Informix, Intrusion, ISS, Vasco, Trend Micro a Stonesoft. V portfoliu produktů zákazníci naleznou jak tradiční produkty (servery, systémy na uchování dat, aktivní síťové prvky atd.), tak i nejmodernější řešení pro e-business, bezpečnost, bezdrátovou komunikaci a tak dále. Společnost byla založena v roce 1997 a má přes 40 zaměstnanců. Více informací naleznete na http://www.dns.cz.

O společnosti A&&L soft
A && L soft je předním poskytovatelem softwaru a služeb pro elektronické bankovnictví v České republice a na Slovensku. Specializuje se na podporu růstu podniků nabídkou řešení vzdálené komunikace a zajištění vzdáleného přístupu, jakož i celých systémů. Společnost svým klientům nabízí kompletní paletu softwarových, integračních a konzultačních služeb pro dosažení maximálních výsledků. Její systém OfficeLine představuje kompletní řešení elektronického bankovnictví, které bankám přináší flexibilitu při konfiguraci systému podle vlastních pracovních postupů a potřeb banky; budoucí přizpůsobitelnost novým technologiím; snadnost integrace s jinými bankovními IT systémy; a bezpečnost zvýšenou silným šifrováním a celosvětově prověřenou technologií autentifikace a digitálních podpisů VASCO. Více informací lze nalézt na www.alsoft.cz.

Prohlášení ohledně budoucnosti
Prohlášení v této tiskové zprávě, která se týkají budoucích plánů, událostí či plnění, jsou prohlášení hledící do budoucnosti. Jakékoliv prohlášení obsahující slova jako „věří“, „předpokládá“, „plánuje“, „očekává“ a podobná slova hledí do budoucnosti a takové prohlášení obsahuje riziko a nejistotu a vychází ze stávajících očekávání. V důsledku toho se skutečné výsledky mohou zásadně odlišovat od očekávání vyjádřených v těchto prohlášeních ohledně budoucnosti.
Ohledně dalších informací o společnosti a její činnosti se odkazujeme na veřejné svazky společnosti u Komise pro cenné papíry Spojených států amerických.

Více informací lze získat od:
Média:
Jochem Binst, +32 2 456 9810, [email protected]
Vztahy s investory:
Annemieke Blondeel, Amerika +1 630 932 8844, Evropa +44 20 8308 7080, [email protected]

DNS - Ing. Blanka Hudečková, 0042-2-96377412, [email protected]

A&&L soft, Karel Krenzelok, tel.: +420 2 6973320, www.alsoft.cz